סיגל נפתלי: "ארגז כלים"

מתוך Wikibbutz
גרסה מ־09:33, 28 ביוני 2010 מאת Admin (שיחה | תרומות)
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

סיגל נפתלי: "ארגז כלים"

5.2010

סיגל נפתלי: "ארגז כלים"

ביום חמישי, ה-13.5, בשעה 18:30, תפתח תערוכה חדשה בגלריה בבארי, תערוכתה של סיגל נפתלי: "ארגז כלים".
התערוכה היא במסגרת שתי מלגות שניתנו ע"י אגודת הידידים של ביה"ס לאמנות וחברה בספיר, הניתנות מדי שנה לבוגרים מצטיינים. המטרה היא לקדם ולתמוך באמנים צעירים בוגרי ביה"ס ולקדם את העשייה האומנותית בגלריות באזור הדרום. במקביל לתערוכה בבארי תפתח תערוכה נוספת בגלריה הלימודית בספיר של דורית ליברמן, "אסופים".
התערוכה בבארי צומחת מזיכרונותיה של האמנית כילדה שגדלה והסתובבה במוסך בקריית גת, בו עבדו אביה ואחיה הגדולים, שעסקו בפחחות ובצבע. לה ולאחיותיה לא ניתנה הגישה לעולם זה, אליו יצאה נפשה ותחושות של כעס וקיפוח ליוו אותה.
בגלריה ניצבים אובייקטים הלקוחים מעולם המכוניות והמוסכים, שעברו "טיפול" אומנותי: הכנף, כנף של רכב, שהופך לגוף נשי בטכניקה של קימוט, כשלפתע צומח ממנו שד מעוטר בפירסינג, או יציקות כלי העבודה התלויים על לוח, מחומר קראמי שרוף, שעברו טיפול והפכו משובשים, מעוותים וחסרי תועלת. יציקות של מיכלי מים של רכב ניצבות בזיקה למיכל דלק פעור. ההעתקים מהדהדים את המקור, מחזקים את תחושת המיכל. במכסה מנוע צבוע שחור מוטבע תצלום ילדות של האמנית מגיל שנתיים. התצלום משומר בין שכבת הצבע לשכבת הלכה.
נקודת המבט הילדית מופיעה גם בוידיאו בצילום ארון מגירות מתכת מלא בכלי עבודה שעין הילדה (המצלמה) משוטטת עליו. מעליו רישומי ערום נשי, כאותו לוח שנה התלוי בכל מוסך.
סיגל נפתלי יוצאת מזיכרונות ילדותה במוסך של אבא, מארגז הכלים שלקחה איתה משם, ומציבה בחלל הגלריה אובייקטים נקיים ומטופלים שעברו מטמורפוזה ונמצאים בתווך שבין המכני-הגברי לנשי, בין המציאותי והפרקטי למשובש ולמעוות, בין הילדי והסנטימנטאלי לראייה בוגרת וביקורתית.

ראו גם