ארכיון בארי

מתוך Wikibbutz
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אהרון י' במקלט ארכיון ב'

ארכיון בארי - באיסוף החומר הארכיוני החל אברהם אופנהיים ז"ל והמשיכה אחריו - מונה עופר. האוסף, כל כולו, היה שמור בארון מתכת, במרתף בית העם. עד שנת 2002 היה הארכיון ממוקם במקלט, באיזור שיכון הוותיקים. אוצר בתוכו את כל החומר שנכתב בקיבוץ בארי ואודותיו, מאז היווסדו. כמו כן יש בו אוסף צילומים, תעודות ומיסמכים הקשורים לבארי, והמקום כבר צר מהכיל את הכל. הארכיונאי מאז 1972 היה אהרן יצחקי.

בנובמבר 1998 הועבר הארכיון בניהול סמדר חוטר-ישי לביתו החדש בחדר המוזיקה לשעבר, הצמוד לצריף הנוסטלגיה. נרכשו מחשבים וסורק תמונות והתחילו במיחשוב כל תוכן הארכיון בניהול סמדר ח״י, בעבודת פיתוח של הלל יצחקי ובהשתתפות בוריס ב״ס וזאב רפופורט. עד סוף 2005 הוכנסו כל הרשומות מהכרטסת למחשב ומאז החלו בהכנסת החומר השוטף (כולל בעיקר פרסומים ביומון ובעיתונים). סריקת התמונות עדיין בעיצומה. אחראים על הארכיון היו צפי סיון ובוריס בר-סיני.

בתחילת 2008 הוחל במבצע סריקות של אוסף השיקופיות של ארכיון בארי מהשנים 1997-1962. המבצע: עופר גתי, שהספיק כבר לסרוק חלק גדול מהאוסף. בהמשך התרחב והתפתח פרויקט הסריקות באמצעות מעבדה חיצונית.

מ-2014 קיבלו את האחריות לארכיון תמר בן-צבי ונילי בר-סיני.

במאי 2022 עוצב מאגר חדש של תמונות, סרטים, מסמכים, יומונים, הקלטות (כולל מה שנשאר מארכיון קיבוץ קדמה). באתר ניתן לחפש תמונות ומסמכים מכל שנות בארי. תוכלו לחפש את עצמכם ואת המשפחה והכיתה

הנה הקישור לאתר החדש והיפה של ארכיון בארי: https://archie.beeri.org.il/welcome