אוה שלו וג'יין סימון

מתוך Wikibbutz
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

אוה שלו וג'יין סימון

אוה שלו: בחדרי חדרים

מאי 2012

ביום חמישי ה-3.5.2012 תפתח בגלריה בבארי תערוכה חדשה בה יציגו אוה שלו וג'יין סימון, בוגרות בית הספר לאמנות, חברה ותרבות בספיר. התערוכה מוצגת במסגרת הענקת מלגת הצטיינות לתערוכת יחיד ע"י ידידי ביה"ס לאמנות, חברה ותרבות, המכללה האקדמית ספיר.
אוה שלו מציגה את תערוכתה "בחדרי חדרים". עבודותיה עוסקות בתפר הדק בין הבית כמקום חם, עוטף ומגן לבין הבית כמקום מאיים ומרחיק. הציורים מעלים זיכרון של מקום ותרבות אחרת, חדרים ריקים מעורפלים, מסדרונות, גרם מדרגות עם שטיח, טפטים, ויטרינות ונברשות קריסטל. בכל שולטת אסתטיקה וקישוטיות אירופאית כבדה.
הבית, על רהיטיו וחפציו, משמש בציוריה של אוה שלו כמראה, כשיקוף הזהות האישית והמשפחתית, תמונת המשפחה כפי שהיא מוצגת לעולם, ומסתירה בין כתליה את מה שהתרחש בה.

ג'יין סימון: Variations

ג'יין סימון מציגה את עבודת הוידיאו "Variations" בה מצולמת דמותה של "השחיינית", המתחככת עם דמות שחקנית הקולנוע הידועה סקרלט אוהרה שכיכבה ב"חלף עם הרוח", עם המשפט הידוע "האדמה היא הדבר היחיד בעל הערך בעולם הזה".
פעולת השחיינית היא סיזיפית. השחייה משמשת אותה כאמצעי מעבר בין העולמות, בין היבשה לים, בין מציאות לדמיון ובין עבר להווה.
השחיינית מעלה שאלות אודות זהותה, מקומה בעולם, ומשמעות חייה, כאשר תנועותיה הקצובות ממשיכות לחתור ללא הפוגה. בעודה נאחזת בדמויות האיקוניות מהעבר, מהקולנוע ומהספרות, היא תוהה האם אנשים אכן יכולים לטעון לבעלות על האדמה ומה המחיר לכך?
ג'יין סימון מגלמת את הדמויות בכל סרטיה. זו דרכה כיהודיה קנדית החיה בארץ שנים רבות לשאול שאלות, להתריס ולערער על ערכים שהם לכאורה מובנים מאליהם לעין מקומית.

ראו גם