הבדלים בין גרסאות בדף "מלחמת יום הכיפורים"

מתוך Wikibbutz
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
 
שורה 1: שורה 1:
'''מלחמת יום הכיפורים''' - עם פרוץ המלחמה, ב–7 באוקטובר 1973, נקראו למילואים 58 מחברי בארי. בבית הוכרזה כוננות מלאה. נפגעו בעיקר הענפים החקלאיים ([[גד"ש]], ה[[רפת]] וה[[לול]]). בני הכיתות הגבוהות נחלצו להחזקת הענפים. החלו להגיע ידיעות על 5 פצועים מחיילינו ויותר מאוחר, על [[שבויים |נפילתם בשבי]] של שניים מחברינו - דרור מנור וגיורא עוז. ב–25 באוקטובר נכנסה הפסקת האש לתוקפה וב–20 בנובמבר, דרור חזר מהשבי ויומיים אחריו חזר גם גיורא. ב–29 בנובמבר נודע על נפילתו של אייל עברי ז"ל בקרבות מעבר לתעלת סואץ. לאחר זמן, נודע על נפילתו של דובי עופר ז"ל בקרב ליד גשר הפירדן ועל נפילתו של אורי חוטר–ישי ז"ל בקרב על החווה הסינית.  
+
'''מלחמת יום הכיפורים''' - עם פרוץ המלחמה, ב–7 באוקטובר 1973, נקראו למילואים 58 מחברי בארי. בבית הוכרזה כוננות מלאה. נפגעו בעיקר הענפים החקלאיים ([[גד"ש]], ה[[רפת]] וה[[לול]]). בני הכיתות הגבוהות נחלצו להחזקת הענפים. החלו להגיע ידיעות על 5 פצועים מחיילינו ויותר מאוחר, על [[שבויים |נפילתם בשבי]] של שניים מחברינו - דרור מנור וגיורא עוז. ב–25 באוקטובר נכנסה הפסקת האש לתוקפה וב–20 בנובמבר, דרור חזר מהשבי ויומיים אחריו חזר גם גיורא. ב–29 בנובמבר נודע על נפילתו של [http://www.beeri.org.il/cgi-webaxy/sal/sal.pl?lang=he&ID=659872_beeri&dbid=hantzacha&act=show3&dataid=eyal_iv אייל עברי] ז"ל בקרבות מעבר לתעלת סואץ. לאחר זמן, נודע על נפילתו של [http://www.beeri.org.il/cgi-webaxy/sal/sal.pl?lang=he&ID=659872_beeri&dbid=hantzacha&act=show3&dataid=david_of דובי עופר] ז"ל בקרב ליד גשר הפירדן ועל נפילתו של [http://www.beeri.org.il/cgi-webaxy/sal/sal.pl?lang=he&ID=659872_beeri&dbid=hantzacha&act=show3&dataid=uri_ho אורי חוטר–ישי] ז"ל בקרב על החווה הסינית.  
  
 
==ראו גם==
 
==ראו גם==

גרסה אחרונה מ־14:59, 11 באפריל 2010

מלחמת יום הכיפורים - עם פרוץ המלחמה, ב–7 באוקטובר 1973, נקראו למילואים 58 מחברי בארי. בבית הוכרזה כוננות מלאה. נפגעו בעיקר הענפים החקלאיים (גד"ש, הרפת והלול). בני הכיתות הגבוהות נחלצו להחזקת הענפים. החלו להגיע ידיעות על 5 פצועים מחיילינו ויותר מאוחר, על נפילתם בשבי של שניים מחברינו - דרור מנור וגיורא עוז. ב–25 באוקטובר נכנסה הפסקת האש לתוקפה וב–20 בנובמבר, דרור חזר מהשבי ויומיים אחריו חזר גם גיורא. ב–29 בנובמבר נודע על נפילתו של אייל עברי ז"ל בקרבות מעבר לתעלת סואץ. לאחר זמן, נודע על נפילתו של דובי עופר ז"ל בקרב ליד גשר הפירדן ועל נפילתו של אורי חוטר–ישי ז"ל בקרב על החווה הסינית.

ראו גם