מדריך למשתמש

מתוך Wikibbutz
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Cover 3dR.jpg

אתר ויקיבוץ בארי עלה לאוויר במאי 2007. המתכונת הראשונה שלו היתה העתקת כל הערכים של "דברי ערך", לקסיקון הערכים המקומיים של בארי. הספר יצא לאור ב-1997 לכבוד חגיגות ה-50 לבארי.
עם הזמן נוספו לאתר מדורים וקישורים רבים, המתעדכנים באופן שוטף, כפי שמתאפשר באתר אינטרנט דינמי.

מדריך זה מסביר, למשתמש הסקרן (שזה כנראה אתה ואת, אחרת לא הייתם פותחים קישור זה...) את האפשרויות הרבות של דפדוף וחיפוש באתר על מרכיביו השונים.

עמוד ראשי

Shaar Cotarot.jpg

העמוד הראשי מהווה מעין לוח מחוונים, ממנו תוכלו להיכנס לרוב הקישורים המעניינים. במרכז העמוד תמונה גדולה, המתעדכנת מעת לעת, ובה מופיע נושא אקטואלי או תמונה ממכמני ארכיון התמונות ההיסטורי של בארי.
בראש העמוד, כמו שהיה פעם בכניסה לקיבוץ, סיסמת "ברוכים הבאים", קישור למדריך למשתמש (אותו כבר מצאתם) ומספר הפניות חשובות: בארי ביוטיוב, "תמונות בארי בפייסבוק" (כדאי להיות חברים שלה, אולי יהיו הפתעות...), עידכון גשמים, ועוד הודעות המשתנות מעת לעת שכדאי לכם לקרוא, ממש כמו את כל ההודעות ביומון.

בצד שמאל למעלה - מופיעים קישורים מעניינים: כפתור הגלריה מוביל לשער הגלריה, ובו מאמר על התערוכה הנוכחית וקישורים לכל התערוכות שנערכו מאז 2008. כפתור נוסף מוביל לאלבום כלבי בארי, אליו יכול כל משתמש לצרף את תמונת כלבו האהוב (או הנודניק). אתם מוזמנים להעלות תמונות. עד עתה הגענו ל-35 כלבים בלבד (לא כולל פלוטו, שהוא מקיבוץ אחר לגמרי), וזה לא מכסה אפילו רבע מכלבי בארי לדורותיהם.
כפתור שלישי מוקדש לשידורי הטלוויזיה של בארי (שאולי כבר אינם פעילים?... אתם תגידו.)

קישורים לעוד מקומות

Bottuns9.jpg

מתחת לכפתורים אלה נמצאים פסי קישורים:
בפס הקישור "מה חדש בוויקיבוץ?" מצורפות מדי פעם הפניות חדשות לנושאים הקשורים לבארי ולחידושים באתר.

בפס הקישור "אנשי בארי ברשת" מופיעים אתרים אישיים מעניינים של אנשי בארי (כולל מיטב בנינו שכבר אינם תושבי הקיבוץ) ובהם אמנים, יזמים ופעילים אחרים. אם ידוע לכם על אתר נוסף המתאים לקטגוריה זו - תוכלו לצרפו, או לשלוח קישור לעורך האתר: mailto:kibbutzbeeri@gmail.com

בפס הקישור ״תאריכון: כל ההיסטוריה״ מופיעים האירועים המרכזיים בהיסטוריה הארוכה של הקיבוץ מ-1944, שנת הקמת הקבוצה, ועד השנה האחרונה. תמצית אירועים אלה הוכנה, עד עריכת הלקסיקון ב-1996, ע״י אהרון יצחקי, ואת המשך תקציר האירועים עורכת מדי שנה צפי סיוון. קוראים הרוצים להוסיף, לתקן או לשכתב את ההיסטוריה - מוזמנים להוסיף, או לשלוח הערות לעורך האתר mailto:kibbutzbeeri@gmail.com
מתחת לפסים אלה קישור לבארינטרנט, האתר הפנימי של בארי, בו תוכלו למצוא, בעזרת כפתורי הניווט שמימין, כמה מסרטי בארי הישנים, כל גיליונות עיתון הדפוס 12 אינטש, שהופעתו הרנדומלית מבטיחה תמיד רעננות ושובבות, ועוד פנינים רבות...

אלבומי תמונות בארי

Albums5.jpg

עוד מתחת - קישורים לאלבומי התמונות של ארכיון בארי. כאן נציין שבשל מגבלת גודל, אנו פותחים מדי פעם אלבום חדש, כשמתמלאים הדפים (או מדויק יותר: המגה-בייטים) המוקצבים לכל אלבום. האלבום השלישי הוא כיום זה שאליו מתווספות תמונות שאולי עוד לא ראיתם. בקרוב ייפתח אלבום רביעי. הכל תלוי בקצב עבודתו ההתנדבותית של צלם וסורק המערכת המסור, עופר גתי. הראוי לכל שבח על עבודת הדיגיטציה ההיסטורית רבת ההיקף!
אתם יכולים להוסיף הערות וזיהוי אנשים בתחתית כל תמונה שבאלבום. למיטיבי הזכרונות ורבי התושייה ישנה אפשרות להיכנס עם סיסמא לאלבומים ולבצע עדכונים נוספים, כמו תיוג אנשים, הוספת כותרות ותמונות וכיו״ב. מעוניינים להשתתף במבצע למען ההיסטוריה המקומית? שילחו בקשה ל: mailto:kibbutzbeeri@gmail.com ותקבלו את סיסמת הכניסה.

חדשות אנשי בארי ברשת

Shaar News2.jpg

מתחת לאלבומים מופיעה משבצת בצבע קרם ובה תאריך (מעודכן! אתם יכולים להשתמש בו כדי לדעת איזה יום היום - עוד לפני שקראתם את התאריך בעיתון - אם המחשב לא התקלקל) ויותר חשוב מתחת לתאריך: קישורים לכל מיני ידיעות ברשת הקשורות לבארי ולאנשיה. אם מצאתם קישור מעניין ברשת - אתם יכולים לשלוח לנו במייל: mailto:kibbutzbeeri@gmail.com, כמו אורי בן צבי או סמדר זורע ברמק, הצדיקים היחידים בסדום, בינתיים.

מימין לתמונת השער

Shaar Pics Right2.jpg

מופיעות תמונות קטנות המקשרות ליצירות הקשורות לבארי בעבר, בהווה ובעתיד שיצרו אנשי בארי בים, ביבשה ובאוויר (כן, כן...). כדאי להציץ, כי האלבומים מתעדכנים מעת לעת.

ספרי בארי

בתחתית העמוד מופיעים צילומי ספרים וחוברות שיצאו בבארי במהלך השנים. הוספנו גירסה אלקטרונית הנפתחת בלחיצה על תמונת הספר. ברוב מקרים, כמו בלקסיקון ״דברי ערך״ וב״שיחת קיבוץ" ניתן לבצע חיפוש בטקסט, וכך להגיע לנושא המעניין אתכם בדרך קצרה ופשוטה.
אם ידוע לכם על ספרים נוספים - כיתבו אלינו.

Books Beeri2.jpg

קטגוריות

בתחתית העמוד מופיעים קישורים לקטגוריות רבות לפיהם ממוינים הערכים בוויקיבוץ. תוכלו לחפש שם ערכים המעניינים אתכם לפי נושאים, או לפי הא"ב, או ללחוץ על המילה "קטגוריות" ולצפות בכל המבחר. כמובן שניתן גם לחפש כל ערך מבוקש במשבצת "חיפוש" שבצד ימין. Shaar Catogriot.jpg

הערות

אפשר להשאיר תוספות, תיקונים ותגובות לערכים באתר - כאן.
או במייל: mailto:kibbutzbeeri@gmail.com
כל הערה תיבדק ותתוקן. כמובן, כל משתמש רשום (ואין בעייה להירשם בכל רגע) יכול פשוט להיכנס לערך כלשהו ולתקן, או להוסיף ערך חדש.

המשך יבוא...